Aktualności i informacje dla studentów

Obrony prac licencjackich i magisterskich

27 czerwca 2018
czytaj całość

W dniu dzisiejszym, 23 studentów opuściło mury naszej uczelni jako licencjaci i magistrowie, ale nie na zawsze, ponieważ już wkrótce wrócą do nas, aby kontynuować swoją naukową drogę. Od godziny 9, dzielnie bronili swoje prace licencjackie i magisterskie, których promotorem był dr Marcin Skinder, a recenzentem dr Waldemar Nowosielski. Przewodniczącym komisji był dr hab. Janusz Wiśniewski, prof. nadzw. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i do zobaczenia wkrótce! 

czytaj całość…

Ogólnopolski Studencki Konkurs Amatorów Rachunkowości

20 czerwca 2018

Witajcie!

 

Koło Naukowe Rachunkowości Audytor serdecznie zaprasza na kolejną, XVI edycję Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Amatorów Rachunkowości, Uczelniada 2018, który odbędzie się w dniach 14 - 16 listopada 2018 r . na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie.

 

Drużyny składające się z 3 osób będą miały do rozwiązania :
- testy z zakresu podatków, rachunkowości finansowej oraz MSRów przygotowane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce,
- zadania z rachunkowości przygotowane przez pracowników Katedry Rachunkowości Wydziału Zarządzania,
- case study przygotowane przez Partnerów naszego wydarzenia.

 

4 najlepsze drużyny wyłonione podczas powyższych konkurencji będą brały udział w Wielkim Finale, podczas którego walczyły będą o tytuł zwycięzcy oraz cenne nagrody. Oprócz konkurencji na wszystkich Uczestników będą czekały ciekawe atrakcje.

 

Nie może Was zabraknąć!

 

Zapisy
Formularz zgłoszeniowy ( dostępny w załączniku ) oraz wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy: uczelniada.wzr@gmail.com

 

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 30 września 2018 r .

 

Koszt za trzyosobową drużynę wynosi 650 zł, cena obejmuje:
- 3 noclegi
- posiłki
- dodatkowe atrakcje

czytaj całość…

Kurs samoobrony ze Strażą Miejską

15 maja 2018
czytaj całość

Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo po raz kolejny zorganizowało spotkanie ze Strażą Miejską. Po pokazie szkolenia i umiejętności psów patrolowych, organizowanym przez nasze koło w grudniu, przyszedł czas na kurs samoobrony. Strażnicy przekazali nam wiedzę i umiejętności, które pozwalają na podjęcie interwencji w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia. Dowiedzieliśmy się także, jak skutecznie odeprzeć atak napastnika, a także co to jest obrona konieczna i kiedy występuje.

Zapraszamy na fotorelację na nasz fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/KoloNaukowePrawoISpoleczenstwo/ 

czytaj całość…

Wykłady w ramach ERSMUS+ naszego pracownika w Hiszpanii

30 marca 2018
czytaj całość

     W dniach 21-26 marca 2018 roku dr Tomasz Bojar-Fijałkowski z Zakładu Prawa Administracyjnego i Prawa Ochrony Środowiska przebywał w ramach programu ERSMUS+ na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Grenadzie. Nasz pracownik prowadził dla tamtejszych studentów zajęcia na temat aktualności z zakresu prawa ochrony środowiska w Polsce. Wykład, obejmujący m.in. zagadnienia gospodarczego prawa środowiska, w tym kazus Doliny Rospudy i przekopu Mierzei Wiślanej, spotkał się z dużym zaciekawieniem. 

     Wydział Prawa Uniwersytetu w Grenadzie, partner WAiNS UKW na kierunku administracja, mieści się w najstarszym, historycznym obiekcie, który był w przeszłości siedzibą całego tamtejszego uniwersytetu. Co ciekawe, tak jak na UKW zlokalizowany jest tam też uniwersytecki ogród botaniczny. Sama Grenada, leżąca u stóp ośnieżonych gór Sierra Nevada, słynie z kompleksu pałacowego Alhambra, unikatowego zabytku sztuki i architektury mauretańskiej w Europie. Stąd wyjazd do Andaluzji polecamy nie tylko naszym wykładowcom, ale i studentom!

czytaj całość…

W buduarze, czyli o elementach stroju damskiego w XIX wieku

21 marca 2018
czytaj całość

W pierwszy Dzień Wiosny odbył się pokaz połączony z wykładem o elementach stroju damskiego z XIX wieku zorganizowany przez Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo. Spotkanie poprowadziła Pani Izabela Andrzejewska - ekspertka z dziedziny damskich strojów historycznych. 
Pani Izabela wraz ze swoimi modelkami przybliżyła takie kwestie jak: bielizna kształtująca suknie, przemiany w sylwetkach, efekty odpowiedniego dobrania gorsetu i stelaża.

 

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania,

ul. M. K. Ogińskiego 16, pok. 211, 85-092 Bydgoszcz, tel. 52 32 36 743