Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo

O nas

04 kwietnia 2012
czytaj całość

Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo

powstało w lutym 2008 roku, w Instytucie Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Głównym celem Naszego Koła jest stworzenie platformy propagującej działalność naukową studentów. Ponadto Koło dąży do:

- stworzenia zalążków współpracy między studentami Kierunku Administracja wszystkich roczników a pracownikami IPAIZ w zakresie pisania tekstów naukowych o charakterze administracyjno-prawnym;

- aktywizowania studentów do wspólnej pracy naukowej;

- przygotowywania studentów do napisania pracy dyplomowej zgodnej z przyjętymi zasadami i wysokimi standardami;

- współpracy z innymi środowiskami akademickimi;

- organizowania konferencji i warsztatów naukowych;

- organizowania spotkań z przedstawicielami mediów, polityki, nauki, administracji, sądownictwa i sektora przedsiębiorstw;

- rozwijania zainteresowań Członków Koła oraz poszerzania Ich horyzontów naukowych.

Opiekun: dr hab. Marcin Skinder

Przewodnicząca: Ewa Kulpa

Zastępca Przewodniczącej: Anna Bartnik

Sekretarz: Agnieszka Tandecka

Skarbnik: Paula Seifert

czytaj całość…

Metodologia badań społecznych: podstawowe zasady

22 marca 2019
czytaj całość

W dniu 20.03 Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo oraz mgr Marta Janocha zorganizowali otwarty wykład pt. Metodologia badań społecznych: podstawowe zasady, który poprowadziła dr Katarzyna Grzesiak-Bramańska.

Pani Doktor jest laureatką Grand Prix w konkursie Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego na wyróżniającą się rozprawę doktorską. W swoim naukowym CV może wykazać się również realizacją takich projektów badawczych jak: „Sukces osób znaczących jako element motywujący młodzież akademicką województwa kujawsko-pomorskiego do podejmowania aktywności o charakterze transcendentalnym” (2008-2009, Grant ZPORR), „Doświadczanie sukcesu w nauce przez studentów studiów doktoranckich w Finlandii” (2010-2017), „Etnograficzne studium przypadku – geneza, założenia i aplikacyjny potencjał dla badań pedagogicznych” (2018-2019).

Wiecej relacji na facebook'u. Zapraszamy!

czytaj całość…

Co może dać zarządzaniu publicznemu filozofia polityczna?

23 stycznia 2019
czytaj całość

W dniu 23.01.2019 Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo zorganizowało wykład otwarty pt. „Co może dać zarządzaniu publicznemu filozofia polityczna?”

Prowadzący:
Rafał Kania - doktor nauk prawnych (specjalność: historia doktryn polityczno-prawnych), radca prawny, absolwent MBA posiadający doświadczenie w zarządzaniu podmiotami sektora publicznego, pracownik naukowo-dydaktyczny SWPW w Płocku, dziekan Wydziału Administracji w Filii w Iławie. Zainteresowania naukowe - filozofia polityczna w szczególności polska myśl polityczno-prawna, zarządzanie publiczne, gospodarka komunalna.

czytaj całość…

Kurs samoobrony ze Strażą Miejską

15 maja 2018
czytaj całość

Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo po raz kolejny zorganizowało spotkanie ze Strażą Miejską. Po pokazie szkolenia i umiejętności psów patrolowych, organizowanym przez nasze koło w grudniu, przyszedł czas na kurs samoobrony. Strażnicy przekazali nam wiedzę i umiejętności, które pozwalają na podjęcie interwencji w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia. Dowiedzieliśmy się także, jak skutecznie odeprzeć atak napastnika, a także co to jest obrona konieczna i kiedy występuje. 

Zapraszamy na fotorelację na nasz fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/KoloNaukowePrawoISpoleczenstwo/ 

czytaj całość…

W buduarze, czyli o elementach stroju damskiego w XIX wieku

21 marca 2018
czytaj całość

W pierwszy Dzień Wiosny odbył się pokaz połączony z wykładem o elementach stroju damskiego z XIX wieku zorganizowany przez Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo. Spotkanie poprowadziła Pani Izabela Andrzejewska - ekspertka z dziedziny damskich strojów historycznych. 
Pani Izabela wraz ze swoimi modelkami przybliżyła takie kwestie jak: bielizna kształtująca suknie, przemiany w sylwetkach, efekty odpowiedniego dobrania gorsetu i stelaża.

czytaj całość…

Mikołajki ze Strażą Miejską

06 grudnia 2017
czytaj całość

Dnia 6 grudnia 2017 roku Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo zorganizowało spotkanie ze Strażnikami Miejskimi i ich czworonożnymi partnerami służbowymi. Strażnicy Miejscy przybliżyli zgromadzonym studentom pracę, którą wykonują na co dzień, pracę na rzecz społeczności lokalnej. Jedną z ciekawszych częsci wykładu był pokaz wykorzystania psów służbowych w służbie patrolowej. 

czytaj całość…

Warsztaty tworzenia prezentacji z narzędziem Shark.

27 listopada 2017
czytaj całość

W dniach 22-23 listopada nasze koło zoorganizowało wraz z Fundacją Stacja Motywacja cykl warsztatów pt. „Warsztaty tworzenia prezentacji  z narzędziem Shark”. Jest to projekt edukacyjny realizowany przez Fundację, którego głównym celem jest przygotowanie skutecznej prezentacji multimedialnej i wykształcenie umiejętności wystąpień publicznych wśród Studentów. Pan Paweł Jędrzejewski w ciekawy sposób pokazał nam, że nauka stanowi cenną platformę przyjemnych aktywności. 

czytaj całość…

Debata pt. Zmiany w umowie o pracę na czas określony

14 listopada 2017
czytaj całość

Debata odbyła się w głównym budynku Biblioteki UKW i miała na celu przybliżenie zmian dotyczących umowy o pracę na czas określony obowiązujące od lutego 2016r. W debacie udział wzięli:

1. Przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy

2. Zastępca Przewodniczącego Wydziału Sądu Rejonowego w Świeciu

3. Przedstawiciel Oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Bydgoszczy

4. Przedstawiciel Związku Pracodawców Pomorza i Kujaw

5. Zastępca Przewodniczącego Zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ "Solidarność".

Oprócz przedstawicieli swoją obecnością zaszczycił nas dyrektor Instytutu Prawa Administracji i Zarządzania dr hab. Janusz Wiśniewski prof.nadzw. a także Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych dr.hab Radosław Krajewski prof. nadzw. Organizatorem tej debaty było nasze koło wraz z opiekunem dr. Marcinem Skinderem.

czytaj całość…

Fotorelacja ze spotkania z Ambasador Banku Handlowego Citi Panią Moniką Jasińską

24 stycznia 2017
czytaj całość

W dniu 30 marca 2016 roku Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo zorganizowało spotkanie z Ambasadorką Banku Handlowego Citi, w czasie którego poruszone zostały zagadnienia z zakresu prawno-finansowego i organizacyjnego bankowości oraz couchsurfingu. Za sprawą prelegentki Studenci Ekonomii mogli dowiedzieć się także na czym polega praca stażysty w instytucjach unijnych Brukseli i jak godzić pracę ze swoimi pasjami.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania,

ul. M. K. Ogińskiego 16, pok. 211, 85-092 Bydgoszcz, tel. 52 32 36 743