Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo (fotogalerie)

Kurs samoobrony ze Strażą Miejską

15 maja 2018
czytaj całość

Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo po raz kolejny zorganizowało spotkanie ze Strażą Miejską. Po pokazie szkolenia i umiejętności psów patrolowych, organizowanym przez nasze koło w grudniu, przyszedł czas na kurs samoobrony. Strażnicy przekazali nam wiedzę i umiejętności, które pozwalają na podjęcie interwencji w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia. Dowiedzieliśmy się także, jak skutecznie odeprzeć atak napastnika, a także co to jest obrona konieczna i kiedy występuje. 

Zapraszamy na fotorelację na nasz fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/KoloNaukowePrawoISpoleczenstwo/ 

czytaj całość…

W buduarze, czyli o elementach stroju damskiego w XIX wieku

21 marca 2018
czytaj całość

W pierwszy Dzień Wiosny odbył się pokaz połączony z wykładem o elementach stroju damskiego z XIX wieku zorganizowany przez Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo. Spotkanie poprowadziła Pani Izabela Andrzejewska - ekspertka z dziedziny damskich strojów historycznych. 
Pani Izabela wraz ze swoimi modelkami przybliżyła takie kwestie jak: bielizna kształtująca suknie, przemiany w sylwetkach, efekty odpowiedniego dobrania gorsetu i stelaża.

czytaj całość…

Mikołajki ze Strażą Miejską

06 grudnia 2017
czytaj całość

Dnia 6 grudnia 2017 roku Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo zorganizowało spotkanie ze Strażnikami Miejskimi i ich czworonożnymi partnerami służbowymi. Strażnicy Miejscy przybliżyli zgromadzonym studentom pracę, którą wykonują na co dzień, pracę na rzecz społeczności lokalnej. Jedną z ciekawszych częsci wykładu był pokaz wykorzystania psów służbowych w służbie patrolowej. 

czytaj całość…

Warsztaty tworzenia prezentacji z narzędziem Shark.

27 listopada 2017
czytaj całość

W dniach 22-23 listopada nasze koło zoorganizowało wraz z Fundacją Stacja Motywacja cykl warsztatów pt. „Warsztaty tworzenia prezentacji  z narzędziem Shark”. Jest to projekt edukacyjny realizowany przez Fundację, którego głównym celem jest przygotowanie skutecznej prezentacji multimedialnej i wykształcenie umiejętności wystąpień publicznych wśród Studentów. Pan Paweł Jędrzejewski w ciekawy sposób pokazał nam, że nauka stanowi cenną platformę przyjemnych aktywności. 

czytaj całość…

Debata pt. Zmiany w umowie o pracę na czas określony

14 listopada 2017
czytaj całość

Debata odbyła się w głównym budynku Biblioteki UKW i miała na celu przybliżenie zmian dotyczących umowy o pracę na czas określony obowiązujące od lutego 2016r. W debacie udział wzięli:

1. Przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy

2. Zastępca Przewodniczącego Wydziału Sądu Rejonowego w Świeciu

3. Przedstawiciel Oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Bydgoszczy

4. Przedstawiciel Związku Pracodawców Pomorza i Kujaw

5. Zastępca Przewodniczącego Zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ "Solidarność".

Oprócz przedstawicieli swoją obecnością zaszczycił nas dyrektor Instytutu Prawa Administracji i Zarządzania dr hab. Janusz Wiśniewski prof.nadzw. a także Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych dr.hab Radosław Krajewski prof. nadzw. Organizatorem tej debaty było nasze koło wraz z opiekunem dr. Marcinem Skinderem.

czytaj całość…

Fotorelacja ze spotkania z Ambasador Banku Handlowego Citi Panią Moniką Jasińską

24 stycznia 2017
czytaj całość

W dniu 30 marca 2016 roku Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo zorganizowało spotkanie z Ambasadorką Banku Handlowego Citi, w czasie którego poruszone zostały zagadnienia z zakresu prawno-finansowego i organizacyjnego bankowości oraz couchsurfingu. Za sprawą prelegentki Studenci Ekonomii mogli dowiedzieć się także na czym polega praca stażysty w instytucjach unijnych Brukseli i jak godzić pracę ze swoimi pasjami.

czytaj całość…

Spotkanie z pracownikami ZUS

27 stycznia 2016
czytaj całość

W dniu 13.01.2015r. o godzinie 12:45, w Auli Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo zorganizowało spotkanie z Panią Magdaleną Wojtaluk - Specjalistą Wydziału Organizacji i Analiz ZUS oraz z Panią Drotą Niemczyńską- Specjalistą Wydziału Organizacji i Analiz ZUS w Bydgoszczy. Był to kolejny wykład z serii „ Spotkanie z ciekawymi ludźmi”.

 

czytaj całość…

KNPiS i Sieć Obywatelska Watchdog Polska zorganizowały warsztaty z prawa do informacji publicznej dla Studentów

11 grudnia 2015

Dziś kolejny pracowity dzień za nami! Nasze Koło wraz z Fundacją Sieć Obywatelska Watchdog Polska zorganizowało warsztaty z prawa do informacji publicznej dla Studentów administracji i innych kierunków, w tym socjologii. Omówione zostały dziś sposoby uzyskiwania informacji publicznych oraz dochodzenia realizacji naszych praw. Temat ten był przedstawiany ze strony teoretycznej, co spotkało się z miłym entuzjazmem studentów ale i praktycznej. Warsztat prowadzony był przez Szymona Osowskiego – prawnika, prezesa Sieć Obywatelska – Watchdog Polska, który jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych prawników (w rankingu Dziennika Gazety Prawnej w 2014 r. zajął dziewiąte miejsce, natomiast w 2015 r. – czternaste), a także został oznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem zasługi. Kilka słów dodał również Bartosz Wilk- członek Sieci Obywatelskiej – Watchdog Polska.

Serdecznie dziękujemy Fundacji Sieci Obywatelskiej – Watchdog Polska.

czytaj całość…

Fotorelacja z konferencji Współczesne problemy prawne, ekonomiczne i społeczne. Teoria a praktyka

04 czerwca 2015
czytaj całość

W dniu 2 czerwca 2015 roku Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo zorganizowało konferencję naukową "Współczesne problemy prawne, ekonomiczne i społeczne. Teoria a praktyka". Podczas konferencji omówiono zagadnienia z zakresu prawa karnego,  prawa pracy, medycznego a także aspekty aktualnych problemów społecznych w XXI wieku, w tym także problemy związane z ustrojem demokratycznym. Za sprawą ożywionej dyskusji zbliżył się prawniczy punkt widzenia z praktyczną jego realizacją w kontekście ekonomicznym i społecznym.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania,

ul. M. K. Ogińskiego 16, pok. 211, 85-092 Bydgoszcz, tel. 52 32 36 743